Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Zájem o práci v realitách neklesá

PRAHA (MEDIAFAX) - Zájem lidí o podnikání na živnostenský list je stále vysoký, zvyšuje se i podíl zájemců o podnikání v realitách, trh oproti všem předpokladům z loňského roku neztrácí na objemu. Ve středu o tom informoval Hanuš Němeček z realitní sítě Re/Max.

Snižující se ceny nemovitostí, by podle Němečka mohly přilákat další zájemce o koupi a trh tak ještě více povzbudit.

"Situace na pracovním trhu je stále velmi nejistá. I z toho důvodu přibývá nových podnikatelů pracujících samostatně na IČO. Podle ministerstva průmyslu a obchodu podniká nebo se chystá podnikat téměř každý pátý Čech. Evidujeme o 30 procent vyšší zájem o pozici realitního makléře. I přes to, že polovinu uchazečů rovnou odmítneme pro nedostatečné předpoklady, se naše síť za poslední půl rok rozrostla o 220 nových makléřů," prohlásil Němeček.

Třetina makléřů však do půl roku skončí. Hlavním důvodem ukončení bývá podle Němečka nedostatečná podpora a vzdělání ze strany realitní kanceláře. "Je potřeba velmi pečlivě vybírat společnost, která poskytne zázemí dodatečné vzdělání ale také systém garance kvality služeb pro své klienty," podotkl Němeček.

Dalším častým důvodem ukončení činnosti bývá, že příjem nepřijde s prvním měsícem podnikání. "Schopní makléři začnou vydělávat okolo třetího měsíce činnosti. Na druhou stranu tímto způsobem se mohou lidé dostat k výdělku, na který by jako zaměstnanci nikdy nedosáhli," vysvětlil Němeček, podle kterého je také důležité, jak vysokou část odměny makléř z obchodu získává.

REMAX, 11. 7. 2012, kurzy.cz - Investice